Spotkanie w Okręgowej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Tychach

Data publikacji: 16.05.2022

Małgorzata Gutowska, dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach, przedstawiła ofertę ZTM dla pracodawców podczas spotkania Komitetu Zrównoważonego Rozwoju Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach.

Tyska Izba Przemysłowo - Handlowa cyklicznie organizuje spotkania Komitetu Zrównoważonego Rozwoju, gdzie zaprasza przedstawicieli instytucji miejskich i regionalnych. Partnerem ostatniej konferencji był w ubiegły czwartek Zarząd Transportu Metropolitalnego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, reprezentowany przez Małgorzatę Gutowską. Dyrektor ZTM podczas spotkania zaprezentowała specjalną ofertę dla pracodawców, przedstawiając korzyści, jakie mogą uzyskać firmy przystępując do programu partnerskiego.

Transport publiczny to w dużej mierze odpowiedź na współczesne problemy miast. Aktywny udział w propagowaniu tej świadomości to sygnał o podjęciu przez firmy odpowiedzialnych działań na rzecz poprawienia jakości naszej wspólnej przestrzeni. Zrównoważony transport to element realizowania zasad biznesu społecznie odpowiedzialnego. Celem głównym oferty jest nawiązanie współpracy z pracodawcami, tak aby firmy również podjęły aktywne działania w promocji komunikacji miejskiej wśród swoich pracowników, zyskując jednocześnie korzyści ekonomiczne, pracownicze i wizerunkowe.

W dalszej części spotkania dyrektor tyskiego MZUiM przedstawił aktualny stan prac nad wdrożeniem Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem ITS w Tychach. Prezentacja systemu była połączona ze zwiedzaniem dyspozytorni ITS. Na koniec konferencji miała miejsce ożywiona dyskusja, w czasie której wymieniono poglądy na temat zaprezentowanej oferty oraz funkcjonowania komunikacji miejskiej w Metropolii.

Więcej na temat oferty ZTM skierowanej do pracodawców można przeczytać tutaj:

OFERTA DLA PRACODAWCÓW

Najnowsze informacje
Grafika: Duże zmiany w komunikacji miejskiej w Gliwicach.    Nowe rozkłady jazdy dla 50 linii autobusowych
Duże zmiany w komunikacji miejskiej w Gliwicach. Nowe rozkłady jazdy dla 50 linii autobusowych

Centrum Przesiadkowe w Gliwicach zostanie oficjalnie otwarte 10 grudnia. Jednak autobusy będą mogły korzystać z tego obiektu już tydzień wcześniej. 3 grudnia wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Obejmą one ok. 50 linii kursujących na obszarze 21 gmin.

Grafika: Ułatwienia, które usłyszysz, zobaczysz, dotkniesz - o inkluzywnej komunikacji miejskiej
Ułatwienia, które usłyszysz, zobaczysz, dotkniesz - o inkluzywnej komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Metropolitalnego podsumowuje rozwiązania, które przeznaczone są zwłaszcza dla osób ze szczególnymi potrzebami. W ich prezentacji pomogły osoby z niepełnosprawnościami oraz o obniżonej mobilności.