Spotkanie w Okręgowej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Tychach

Data publikacji: 16.05.2022

Małgorzata Gutowska, dyrektor Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach, przedstawiła ofertę ZTM dla pracodawców podczas spotkania Komitetu Zrównoważonego Rozwoju Okręgowej Izby Przemysłowo-Handlowej w Tychach.

Tyska Izba Przemysłowo - Handlowa cyklicznie organizuje spotkania Komitetu Zrównoważonego Rozwoju, gdzie zaprasza przedstawicieli instytucji miejskich i regionalnych. Partnerem ostatniej konferencji był w ubiegły czwartek Zarząd Transportu Metropolitalnego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, reprezentowany przez Małgorzatę Gutowską. Dyrektor ZTM podczas spotkania zaprezentowała specjalną ofertę dla pracodawców, przedstawiając korzyści, jakie mogą uzyskać firmy przystępując do programu partnerskiego.

Transport publiczny to w dużej mierze odpowiedź na współczesne problemy miast. Aktywny udział w propagowaniu tej świadomości to sygnał o podjęciu przez firmy odpowiedzialnych działań na rzecz poprawienia jakości naszej wspólnej przestrzeni. Zrównoważony transport to element realizowania zasad biznesu społecznie odpowiedzialnego. Celem głównym oferty jest nawiązanie współpracy z pracodawcami, tak aby firmy również podjęły aktywne działania w promocji komunikacji miejskiej wśród swoich pracowników, zyskując jednocześnie korzyści ekonomiczne, pracownicze i wizerunkowe.

W dalszej części spotkania dyrektor tyskiego MZUiM przedstawił aktualny stan prac nad wdrożeniem Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem ITS w Tychach. Prezentacja systemu była połączona ze zwiedzaniem dyspozytorni ITS. Na koniec konferencji miała miejsce ożywiona dyskusja, w czasie której wymieniono poglądy na temat zaprezentowanej oferty oraz funkcjonowania komunikacji miejskiej w Metropolii.

Więcej na temat oferty ZTM skierowanej do pracodawców można przeczytać tutaj:

OFERTA DLA PRACODAWCÓW

Najnowsze informacje
Grafika: Bezpłatnie autobusem, tramwajem, czy trolejbusem? Wystarczy pobrać kupon
Bezpłatnie autobusem, tramwajem, czy trolejbusem? Wystarczy pobrać kupon

Uczestnicy niedzielnego meczu rozgrywanego pomiędzy drużynami Zagłębie Sosnowiec i Puszcza Niepołomice będą mogli bezpłatnie korzystać ze wszystkich połączeń komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM. Wystarczy mieć przy sobie bilet wstępu i specjalny kupon.

Grafika: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Sosnowiec - sporo zmian w komunikacji tramwajowej
Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Sosnowiec - sporo zmian w komunikacji tramwajowej

Początek kwietnia przyniesie szereg zmian w organizacji ruchu tramwajowego na trasach łączących Katowice i Chorzów, Katowice i Sosnowiec oraz Świętochłowice i Chorzów. W jednych miejscach ruch tramwajów zostanie wznowiony, w innych wstrzymany. Wszystko to związane jest z realizacją zadań inwestycyjnych prowadzonych przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A.