Tour de Pologne wpływa na ruch autobusów
W najbliższy piątek pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej w Katowicach i Mysłowicach będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Zmiany obejmą 50 linii autobusowych. Za powodem ich wprowadzenia stoi kolarski wyścig Tour de Pologne.
W ramach 5. etapu wyścigu Tour de Pologne kolarze będą się ścigać w Katowicach i Mysłowicach. W konsekwencji tego to właśnie w tych miastach zamykane dla ruchu kołowego będą niektóre ulice. W stolicy województwa śląskiego od godz. 6:00 do 20:00 wyłączony zostanie przejazd w obu kierunkach ul. Roździeńskiego na odcinku od ronda im. Gen. J. Ziętka do ul. Dudy-Gracza, a w godzinach 11:00 - 13:00 oraz 15:30 - 17:30 dodatkowo zamknięte zostaną ulice Olimpijska, Góreckiego, Dobrowolskiego, Dudy-Gracza, Graniczna, Powstańców, Damrota, Francuska, Trzech Stawów, Gospodarcza, Górniczego Dorobku, Szopienicka, Nałkowskiej, Zamkowa, Ociepki, Oswobodzenia i Pl. Wyzwolenia. W Mysłowicach natomiast wyłączone zostaną przejazd ulicami Obrzeżną Zachodnią, Pukowca, Laryską, Brzezińską i Nowochrzanowską.
Powyższe wymusiło wprowadzenie zmian w ruchu na 50 liniach autobusowych, tj. 1, 4, 30, 35, 40, 44, 51, 66, 72, 76, 106, 108, 109, 110, 149, 154, 160, 162, 219, 223, 292, 536, 600, 672, 673, 674, 695, 788, 800, 805, 807, 808, 813, 814, 817, 835, 900, 910, 920, 930, 931, 940, 995, AP, M2, M4, M10, M23, M101 i autobusowej komunikacji zastępczej T. Dla pasażerów korzystających z tych linii modyfikacje oznaczają zmiany tras, pominięcie niektórych przystanków lub zawieszenie połączeń. – Przy tak dużej imprezie, organizowanej w centrum miasta, nie sposób uniknąć utrudnień. Zaplanowaliśmy jednak takie zmiany, aby były one jak najmniejsze – wskazuje rzecznik prasowy ZTM Michał Wawrzaszek. – Przed wyjściem z domu na przystanek warto zapoznać się z naszym specjalnym na tę okoliczność komunikatem. Wskazujemy w nim, jakie zmiany zostały zaplanowane na konkretnej linii i w jakich godzinach będą one obowiązywać. Zachęcamy podróżnych do sprawdzenia tych informacji na naszej stronie internetowej w zakładce Aktualności – Komunikaty – dodaje Michał Wawrzaszek.
Dodatkowe kursy na Fajer Festiwal
Uczestnicy Fajer Festiwalu będą mogli skorzystać z dodatkowej oferty Transport GZM. Uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa S, która ułatwi powroty z koncertów odbywających się na promenadzie Superauto.pl Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Kursy będą realizowane od ok. godz. 1 do ok. godz. 2 przez trzy noce najbliższego weekendu.
Mikołowska w obu kierunkach. Duże zmiany dla pasażerów w Katowicach
Od poniedziałku 31 sierpnia 2026 r. autobusy Transport GZM będą przejeżdżać pod wiaduktem przy ul. Mikołowskiej w Katowicach nie tylko w kierunku północnej części miasta, ale również w kierunku południowym. Dla pasażerów oznacza to wprowadzenie licznych zmian tras i rozkładów jazdy.
Zmiana ustawień prywatności - akceptacja cookies