Transport GZM dla dzieci. Blisko 2000 uczniów, 34 szkoły

Data publikacji: 20.06.2024

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia podsumowuje lekcje komunikacyjne. Zajęcia o bezpiecznym i ekologicznym podróżowaniu prowadzone były w szkołach podstawowych od października do czerwca. W projekcie wzięło udział 1884 dzieci z różnych części regionu.

Zakończyła się kolejna edycja lekcji komunikacyjnych. To cykl warsztatów dla dzieci ze szkół podstawowych, podczas których uczniowie dowiadują się, jak i dlaczego warto korzystać z transportu zbiorowego. – Spotkania z uczniami są naprawdę wyjątkowe. Poziom wiedzy ogólnej, transportowej i proekologicznej, jaką mają uczniowie, jest naprawdę budujący. Nasze spotkania to głównie nauka przez zabawę i ciekawe przykłady – mówi Paulina Wróbel, koordynatorka i prowadząca lekcje komunikacyjne z Wydziału ds. Rozwoju Marki Transport GZM.

Podczas lekcji dzieci dowiadują się m.in. jak bezpiecznie wsiadać i wysiadać z pojazdów komunikacji miejskiej, jak korzystać z rozkładów jazdy, jak zachowywać się w pojazdach, żeby nie przeszkadzać innym pasażerom. Istotnym punktem zajęć jest też przypomnienie dzieciom o tym, że korzystanie z autobusów, tramwajów, trolejbusów, rowerów, pociągów jest dobre dla środowiska i ważne dla przyszłości Planety.

- Podczas tej edycji lekcji komunikacyjnych odwiedziłam Sosnowiec, Katowice, Zabrze, Tychy, Chorzów, Rudę Śląską, Gostyń, Pszczynę i Siemianowice Śląskie. Łącznie 34 szkoły, 1884 uczniów. To zawsze ciekawe spotkania, podczas których uczymy się od siebie nawzajem. Z kilku przywiozłam nawet ręcznie narysowane przez dzieci podziękowania. To naprawdę miły gest - dodaje Paulina Wróbel.

Z roku na rok lekcje komunikacyjne cieszą się coraz większą popularnością. Zapisy do kolejnej edycji ruszą w październiku.

Załączniki do artykułu