Tymczasowa zmiana organizacji ruchu w Katowicach na Brynowie

Data publikacji: 17.07.2019

W dniach 25–28 lipca br. (od czwartku do niedzieli) między centrum miasta a Brynowem nie będą kursowały tramwaje. W zamian uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o zmianach.

Z uwagi na remont przejazdu przez torowisko w ciągu ulicy Słowików, przez kilka dni z centrum Katowic na Brynów nie dojedziemy tramwajem. Trasa linii nr 16 zostanie skrócona - tramwaj będzie kursował od Słonecznej Pętli do Placu Miarki. Linia nr 36 zostanie tymczasowo zawieszona.

Od Placu Miarki do przystanku Katowice Brynów Huberta uruchomiona zostanie specjalna linia, oznaczona jako T-16. Autobus będzie zabierał pasażerów z przystanków tramwajowych lub stanowisk zlokalizowanych tuż przy nich. W stronę centrum Katowic pojedzie ulicą Kościuszki, Ceglaną i Wita Stwosza, a z powrotem tylko ulicą Kościuszki, z przystankiem początkowym i końcowym na istniejącym przystanku autobusowym przy ulicy Nasypowej. Kursy będą realizowane co 10 minut codziennie.

Pasażerowie korzystający z tramwajów linii nr 16 oraz zastępczej komunikacji autobusowej T-16 mogą przesiadać się pomiędzy tymi środkami transportu oraz kontynuować podróż na podstawie biletu skasowanego w pojeździe, w którym rozpoczęło się przejazd.

Więcej informacji dostępnych jest w komunikacie na stronie: https://rj.metropoliaztm.pl/news/.

Załączniki do artykułu