Utrudnienia w transporcie publicznym w związku z protestem rolników

Data publikacji: 19.03.2024

20 marca rolnicy zapowiadają wielki protest „Rolników i Myśliwych” w Katowicach, co będzie się wiązało z wieloma utrudnieniami w tym dniu. Protest będzie odbywał się pod Urzędem Wojewódzkim, ale utrudnienia mogą mieć wpływ na całe centrum miasta.

Jak zapowiadają organizatorzy protest będzie trwał w godzinach od 5:00 do 19:00 co może powodować spore utrudnienia. Protestujący zamierzają zablokować ul. Jagiellońską od ul. Lompy do ul. Francuskiej z czasowymi blokadami ul. Ligonia od ul. Lompy do ul. Reymonta oraz ul. Francuskiej na odcinku pomiędzy ul. Ligonia i ul. Jagiellońską.

Osoby planujące podróż komunikacją publiczną przez centrum Katowic prosimy o wcześniejsze zapoznanie się przed wyjściem z domu z informacjami, które będą dostępne na  naszej stronie internetowej w zakładce Komunikaty.

Najnowsze informacje
Grafika: Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż
Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż

Kibice, którzy wybierają się na mecze Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Łęczna i Stalą Rzeszów będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.

Grafika: GZM zacieśnia współpracę z katowickim lotniskiem
GZM zacieśnia współpracę z katowickim lotniskiem

Już wiadomo, gdzie na lotnisku w Pyrzowicach powstanie stacja ładowania autobusów elektrycznych. Lokalizację ustalili przedstawiciele Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego, GZM oraz PKM Świerklaniec. Możliwość ładowania „elektryków” na lotnisku ułatwi funkcjonowanie linii metropolitalnych, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Metropolii i turystów.