Wracamy z lekcjami komunikacyjnymi. Ruszył nowy nabór

Data publikacji: 18.09.2023

Jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską? Jak zaplanować podróż, kupić bilet, korzystać z ulg i dlaczego transport zbiorowy jest ważny dla Planety? Te i wiele innych zagadnień omawiamy podczas lekcji komunikacyjnych, których kolejna edycja rusza już w październiku. Zachęcamy szkoły podstawowe do zgłoszeń, które od dzisiaj można wysyłać do ZTM!

Dziś (18 września) rusza nabór do kolejnej edycji lekcji komunikacyjnych. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów ze szkół podstawowych, z klas II-III. Do zgłaszania się zapraszamy placówki z obszarów, gdzie dociera komunikacja ZTM, czyli z ponad 55 miast i gmin. Pierwsze zajęcia ruszą już w październiku.

Podczas warsztatów i lekcji pracownicy ZTM opowiadają dzieciom o zasadach bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską oraz jej wpływie na środowisko. Poprzez zabawę najmłodsi uczą się o właściwych zachowaniach w autobusie, tramwaju i trolejbusie. Drugo i trzecioklasiści dowiadują się również, dlaczego korzystanie z transportu zbiorowego jest proekologiczne. Na obszarze Katowic lekcje współprowadzone są z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

W pierwszej, tegorocznej edycji lekcji komunikacyjnych wzięło udział ponad 450 uczniów, z różnych części regionu.

Jak się zgłosić?

Na stronie głównej Zarządu Transportu Metropolitalnego,  w zakładce Edukacja Lekcje komunikacyjne znajduje się specjalny formularz, który mogą uzupełnić przedstawiciele danej placówki edukacyjnej. Skan uzupełnionej karty zgłoszeniowej wystarczy przesłać na adres mailowy: kancelaria@metropoliaztm.pl. Wiadomość prosimy zatytułować „Zgłoszenie na lekcje komunikacyjne”. Po otrzymaniu formularza będziemy kontaktować się bezpośrednio
 z wyznaczonym w karcie zgłoszeniowej pracownikiem placówki. Wiadomości prosimy wysyłać od 18 września do końca maja. 

Najnowsze informacje
Grafika: Oświadczenie
Oświadczenie

Decyzją nr RKT-2/2018 Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że w okresie od 1 listopada 2015 r. do 31 grudnia 2017 r. KZK GOP stosował praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów.

Grafika: Masz bilet na mecz? Nie płacisz za podróż
Masz bilet na mecz? Nie płacisz za podróż

Uczestnicy meczu, który rozegrany zostanie w ArcelorMittal Park w Sosnowcu będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji ZTM.