Wybierasz się na Industriadę? Skorzystaj z komunikacji miejskiej

Data publikacji: 15.06.2023

Osoby, które 17 czerwca planują udział w Industriadzie, będą mogły bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. W czasie podróży wystarczy mieć wydrukowany lub pobrany na telefon specjalny kupon. Autobusami lub tramwajami będzie można dojechać do większości obiektów organizujących festiwalowe atrakcje.

17 czerwca, w dniu Industriady – Święta Szlaku Zabytków Techniki, 46 przemysłowych zabytków z 29 miejscowości województwa śląskiego zorganizuje 443 wydarzenia. Autobusami lub tramwajami będzie można dojechać niemal pod drzwi prawie 30 obiektów znajdujących się w 17 gminach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Festiwalowicze nie potrzebują biletów. Wystarczy specjalny kupon uprawniający do bezpłatnej jazdy. W ten sposób już piąty raz ZTM ułatwi mieszkańcom regionu uczestnictwo w Industriadzie.

Specjalny kupon jest dostępny na oficjalnej stronie internetowej Industriady w zakładce „Transport”. Wystarczy go wydrukować lub pobrać na telefon i w razie kontroli okazać w formie papierowej lub na ekranie swojego telefonu. Każdy kupon będzie uprawniać 17 czerwca jedną osobę do bezpłatnych przejazdów wszystkimi środkami lokomocji ZTM w godz. 8:00 – 22:00.  W rozkładach jazdy ZTM na ten dzień zaplanowanych jest prawie 13,5 tys. kursów.

Jak sprawdzić jak dojechać? 

Aby zaplanować dojazd do wybranego przez siebie obiektu można wejść na stronę internetową ZTM z rozkładami jazdy. W zakładce „Wyszukiwarka i mapa” w odpowiednich polach wystarczy wpisać miejsce początkowe i końcowe podróży, czyli kolejno np. miejsce swojego zamieszkania i adres obiektu, do którego chcemy dojechać. Ważne jest też, aby ustawić odpowiednią datę (17 czerwca) i godzinę. Po kliknięciu „Wyszukaj połączenie” system zaproponuje opcje dojazdu. 

Zainteresowani, w celu zaplanowania podróży lub w przypadku innych pytań związanych z komunikacją miejską, mogą również zadzwonić na bezpłatną infolinię ZTM – numer telefonu 800 16 30 30. Jest ona czynna przez całą dobę, także w sobotę. 

Najnowsze informacje
Grafika: Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów
Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów

Po zakończeniu przebudowy pętli Chebzie i rozpoczęciu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Dworcowej w Rudzie Śląskiej, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty (25 maja) i obejmą ponad 10 linii tramwajowych.

Grafika: Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy
Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.