Wyjątki strefowe

Data publikacji: 30.08.2020

"Wyjątki strefowe", czyli przystanki i linie dla których ustanawia się odstępstwo od zasady podwyższania opłat za usługi komunikacyjne ZTM po przekroczeniu granicy administracyjnej gminy:

 1. Będzin Cmentarz Komunalny – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Będzinem i Sosnowcem. Pasażerowie wsiadający lub wysiadający na przystanku Będzin Niemcewicza [nż]Będzin Osiedle 27 Stycznia [nż] również nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd związanej z przekroczeniem granicy strefy pomiędzy Będzinem i Sosnowcem.
 2. Bieruń Baza Transportowa – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Tychami a Bieruniem (stosowany razem z wyjątkiem nr 3 – Bieruń Domy Polne).
 3. Bieruń Domy Polne – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Tychami a Bieruniem (stosowany razem z wyjątkiem nr 2 – Bieruń Baza Transportowa).
 4. Bieruń Osiedle Homera – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Tychami a Bieruniem (stosowany razem z wyjątkiem nr 5 – Bieruń Osiedle Wygoda).
 5. Bieruń Osiedle Wygoda – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Tychami a Bieruniem (stosowany razem z wyjątkiem nr 4 – Bieruń Osiedle Homera).
 6. Bieruń Rudnik – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku, podróżujący w relacji Lędziny Cegielnia – Tychy Fiat nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd w związku z podróżowaniem na terenie gminy Bieruń.
 7. Bobrowniki Rondo – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku, podróżujący w relacji Piekary Śląskie – Wojkowice, nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, w związku z podróżowaniem na terenie gminy Bobrowniki. Strefa nie dotyczy podróżujących w relacji Bobrowniki Namiarki – Bobrowniki 1 Maja.
 8. Chorzów Stadion Śląski (tramwajowy) – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Katowicami i Chorzowem.
 9. Chorzów Szyb Kleofas [nż] – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku oraz pasażerowie podróżujący w relacji Ruda Śląska – Katowice nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z podróżowaniem na terenie gminy Chorzów.
 10. Czułów Droga do Kostuchny – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Katowicami/Mysłowicami i Tychami (stosowany razem z wyjątkiem strefowym nr 34 – Wesoła Kopalnia).
 11. Gierałtowice Granica – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Gierałtowicami i Knurowem. 
 12. Gliwice Zajezdnia – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Gliwicami i Zabrzem. W przypadku przesiadki z linii autobusowej nr A4 na linie tramwajowe nr 1 i 4 oraz z linii tramwajowych nr 1 i 4 na linię autobusową nr A4, do kontynuowania podróży uprawnia bilet (na właściwą liczbę miast/gmin) skasowany w pojeździe, w którym podróż została rozpoczęta.
 13. Grabocin Wopistów/Grabocin Kościuszkowców – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku oraz pasażerowie podróżujący w relacji Dąbrowa Górnicza Strzemieszyce Grabocińska – Dąbrowa Górnicza Grabocin Sosnowiecka nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z podróżowaniem na terenie gminy Sosnowiec.
 14. Grodziec Boleradz – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku, podróżujący w relacji Wojkowice – Czeladź, nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z podróżowaniem na terenie gminy Będzin (stosowany razem w wyjątkiem strefowym nr 36 – Wojkowice Łęg).
 15. Jasiona  – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z podróżowaniem na terenie gminy Zbrosławice.
 16. Łagiewniki Media–Markt – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Chorzowem i Bytomiem.
 17. Łagiewniki Targowisko – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Chorzowem i Bytomiem.
 18. Łagiewniki Zajezdnia (tramwajowy) – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Chorzowem i Bytomiem.
 19. Maciejów Knurowska (tramwajowy) – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Gliwicami i Zabrzem.
 20. Milowice Most – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku, podróżujący w relacji Katowice – Czeladź, nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z podróżowaniem na terenie gminy Sosnowiec.
 21. Ostrożnica Droga do Brynicy – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z podróżowaniem na terenie gminy Świerklaniec.
 22. Pniów Skrzyżowanie – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku oraz pasażerowie podróżujący w relacji Zacharzowice – Pyskowice nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z podróżowaniem na terenie gminy Toszek.
 23. Podtąpkowice [nż] – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Bobrownikami i Ożarowicami (stosowany razem z wyjątkiem strefowym nr 24 – Podtąpkowice Droga do Sączowa).
 24. Podtąpkowice Droga do Sączowa – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Bobrownikami i Ożarowicami (stosowany razem z wyjątkiem strefowym nr 23 – Podtąpkowice [nż]).
 25. Pyskowice Jaśkowicka Ogródki Działkowe [nż] – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku, podróżujący w relacji Łubie – Jaśkowice, nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z podróżowaniem na terenie gminy Pyskowice (stosowany razem z wyjątkiem strefowym nr 30 – Srocza Góra [nż]).
 26. Ruda Klary – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Rudą Śląską i Zabrzem.
 27. Ruda Sobieskiego – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku oraz pasażerowie podróżujący w relacji Zabrze – Bytom nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z podróżowaniem na terenie gminy Ruda Śląska.
 28. Siedliska – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd związanej z podróżowaniem na terenie gminy Ożarowice.
 29. Sosnowiec Szpital Wojewódzki – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Sosnowcem i Będzinem (stosowany razem z wyjątkiem nr 1 – Będzin Cmentarz Komunalny). Pasażerowie wsiadający lub wysiadający na przystanku Będzin Niemcewicza [nż], Będzin Osiedle 27 Stycznia [nż] również nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy strefy pomiędzy Będzinem i Sosnowcem.
 30. Srocza Góra [nż] – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku, podróżujący w relacji Łubie – Jaśkowice nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd związanej z podróżowaniem na terenie gminy Pyskowice (stosowany razem z wyjątkiem strefowym nr 25 – Pyskowice Jaśkowicka Ogródki Działkowe [nż]).
 31. Telewizja Katowice – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku, podróżujący w relacji Osiedle Tuwima Grabowa – Bytków Osiedle Chemik nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd związanej z przekroczeniem granicy stref między Katowicami i Siemianowicami Śląskimi.
 32. Tychy Osiedle Homera pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd związanej z przekroczeniem granicy stref między Tychami i Bieruniem.
 33. Wełnowiec Plac Alfreda – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Katowicami i Siemianowicami Śląskimi.
 34. Wesoła Kopalnia – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku oraz podróżujący w relacji Mysłowice – Tychy nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z podróżowaniem na terenie gminy Katowice (stosowany razem z wyjątkiem strefowym nr 10 – Czułów Droga do Kostuchny). 
 35. Wieszowa Waldhof/Wieszowa Stacja Paliw – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku oraz pasażerowie podróżujący w relacji Zabrze Grzybowice Zakład Energetyczny [nż] – Zabrze Rokitnica nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z podróżowaniem na terenie gminy Zbrosławice.
 36. Wojkowice Łęg – strefa nie dotyczy linii 100. Dla pozostałych linii opłaty za przejazd zgodne z cennikiem (stosowany razem z wyjątkiem strefowym nr 14 – Grodziec Boleradz).
 37. Zgoda Droga Kochłowicka – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Rudą Śląską i Świętochłowicami (stosowany razem z wyjątkiem nr 38 – Zgoda Ceramiczna nż).
 38. Zgoda Ceramiczna [nż] – pasażerowie wsiadający lub wysiadający na tym przystanku nie wnoszą podwyższonej opłaty za przejazd, związanej z przekroczeniem granicy stref między Rudą Śląską i Świętochłowicami (stosowany razem z wyjątkiem nr 37 – Zgoda Droga Kochłowicka).