Zmiany w ruchu w związku z meczem Ruch – Legia.

Data publikacji: 08.02.2024

Zmiany na ponad 20 liniach autobusowych i tramwajowych oraz wyłączenie z obsługi 100 przystanków.

Śląska Policja na swojej stronie internetowej zapowiada, że w związku z piątkowym meczem piłkarskiej ekstraklasy Ruch Chorzów – Legia Warszawa na Stadionie Śląskim wprowadzone zostaną czasowe zmiany organizacji ruchu. Mają to być zamknięcia dróg, wstrzymania ruchu i wprowadzanie ruchu jednokierunkowego. Utrudnienia mają obejmować m.in. ulice Bocheńskiego, Chorzowską, Gliwicką w Katowicach, czy też rejon Dworca PKP Chorzów Batory i ulice Armii Krajowej, Wita Stwosza, Racławicką, Górniczą, Wojska Polskiego, Katowicką w Chorzowie.

Ze względu na wyżej wskazane, wprowadzane przez Policję ograniczenia w ruchu, wdrożone muszą zostać zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Najwięcej z nich będzie obowiązywać od ok. godz. 15 do ok. godz. 19. Do najważniejszych zmian należy zaliczyć modyfikacje tras poszczególnych linii autobusowych i tramwajowych. Niektóre przystanki nie będą obsługiwane przez swoje stałe linie. Warto zwrócić uwagę m.in. na autobusy linii 7, 23, 109, 673, 674 i M24, które od ok. godz. 15:00 do ok. 21:30 będą pomijać przystanek Dąb Kościół 01 oraz na linie 6, 51, 70, 98, 165 177, 663, 830, 840, 900, M3, T-10, którym również zmienią się trasy. Ponadto, liczne zmiany obejmą w godzinach od ok. 16 do ok. godz. 19 linie tramwajowe. Niektóre trasy zostaną zmienione lub skrócone, a na innych zostanie zawieszony ruch. Dotyczy to linii 0, 6, 7, 13, 25 i 41.

Zmianami zostanie objęte w sumie prawie 20 linii autobusowych oraz 6 tramwajowych. Z obsługi,  w związku z planowanym przez Policję zamknięciem ulic, zostanie wyłączonych około 100 przystanków. Skala zmian jest zatem duża i z tego powodu pasażerowie powinni zapoznać się ze szczegółowymi informacjami opublikowanymi na stronie internetowej ZTM w zakładce Komunikaty.

Najnowsze informacje
Grafika: Rozwijamy się na wiosnę. Od 1 marca w Transport GZM nowe możliwości
Rozwijamy się na wiosnę. Od 1 marca w Transport GZM nowe możliwości

Z taryfy Transport GZM znikają dotychczasowe bilety 30-dniowe i „kolorowe” Metrobilety. Wszystkie bilety 30-dniowe zmienią się w Metrobilety, a każdy Metrobilet daje możliwość podróżowania również Kolejami Śląskimi i POLREGIO. Do tego dochodzi uruchomiony kilka dni temu Metrorower, z którego posiadacze wszystkich biletów okresowych mogą korzystać bez dodatkowych opłat przez 60 minut dziennie. Autobusami, tramwajami, trolejbusami, koleją i Metrorowerami.

Grafika: Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż
Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż

Kibice, którzy wybierają się na mecze Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.