ZTM i GZM zagrali z WOŚP. Zakończyły się wyjątkowe licytacje

Data publikacji: 11.02.2021

Ponad 1000 zł udało się przeznaczyć na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Atrakcje przygotowane przez GZM i ZTM, czyli dzień w Centrum Zarządzania Ruchem i ramka z kolekcjonerskimi biletami, cieszyły się wśród licytujących niemałą popularnością.

Po raz kolejny Zarząd Transportu Metropolitalnego i Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zagrali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku oprócz bezpłatnych przejazdów autobusami, tramwajami i trolejbusami dla wolontariuszy, przygotowano wyjątkowe licytacje.

Dzień w Centrum Zarządzania Ruchem licytowało dwanaście osób. Zwycięzca aukcji w dogodnym dla siebie terminie spędzi  czas w niezwykle ważnym miejscu dla sprawnego funkcjonowania komunikacji publicznej. To dlatego, że codziennie na ulice Metropolii wyjeżdża ponad 1500 autobusów, tramwajów i trolejbusów. W ciągu doby realizowanych jest ponad 800 tys. przewozów. Aby to wszystko mogło działać, pracownicy CZR wraz ze zwycięzcą licytacji,  będą w stałym kontakcie z kilkudziesięcioma dyspozytorniami na terenie Metropolii, na bieżąco reagując na sytuację na drogach.

Popularnością wśród licytujących cieszyła się również unikatowa ramka z kolekcjonerskimi biletami. Do nowego właściciela trafiło dwanaście biletów o numerze seryjnym 0000029 nawiązującym do 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwycięzca licytacji otrzymał m.in. bilety normalne i ulgowe na lotnisko, 20, 40, 90-minutowe oraz bagażowy. 

Ogólnie podczas tegorocznego 29. "Finału z głową" Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, udało się zebrać 127 495 626 złotych.