ZTM na Dniach Otwartych Zajezdni Tramwajowej w Gliwicach

Data publikacji: 21.09.2022

17 września po dwuletniej przerwie z bliska można było zobaczyć najskrytsze zakamarki zajezdni tramwajowej.

Dzień Otwarty Zajezdni  Tramwajowej w Gliwicach zorganizowany został w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. Miłośnicy komunikacji miejskiej mogli zwiedzić zajezdnię, obejrzeć paradę tramwajów i pouczyć się prowadzenia tramwajów. W Dniu Otwartym wzięli udział także przedstawiciele Zarządu Transportu Metropolitalnego w Katowicach, którzy zachęcali do korzystania nie tylko z tramwajów, ale także z autobusów i trolejbusów. 

Więcej o wydarzeniu można przeczytać m.in. na stronie Tramwajów Śląskich.  

Najnowsze informacje
Grafika: Ułatwienia, które usłyszysz, zobaczysz, dotkniesz - o inkluzywnej komunikacji miejskiej
Ułatwienia, które usłyszysz, zobaczysz, dotkniesz - o inkluzywnej komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Metropolitalnego podsumowuje rozwiązania, które przeznaczone są zwłaszcza dla osób ze szczególnymi potrzebami. W ich prezentacji pomogły osoby z niepełnosprawnościami oraz o obniżonej mobilności.

Grafika: Za nami tegoroczny Dzień bez Samochodu. Zobacz, co się działo
Za nami tegoroczny Dzień bez Samochodu. Zobacz, co się działo

22 września zachęcaliśmy do korzystania z autobusów, tramwajów i trolejbusów oraz dziękowaliśmy naszym Pasażerom za wybór ekologicznej formy transportu - komunikacji miejskiej. Oprócz bezpłatnych przejazdów dla posiadaczy dowodu rejestracyjnego przygotowaliśmy słodki poczęstunek, quiz i transportowe gadżety. Braliśmy także udział w edukacyjnej akcji Policji.