Komunikacja ZTM bezpłatnie podczas Śląskiego Festiwalu Nauki

Data publikacji: 06.12.2023

Od 9 do 11 grudnia będzie można korzystać ze wszystkich połączeń autobusowych, tramwajowych, trolejbusowych bezpłatnie. Wystarczy pobrać specjalny kupon, który umożliwi dojazd i powrót z wykładów, warsztatów i innych atrakcji wydarzenia, w tym ze specjalnego stoiska mobilnościowego.

Zbliża się Śląski Festiwal Nauki, który odbywać się będzie w Spodku i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Dla uczestników przygotowane zostały m.in. wystawy, wykłady, pokazy naukowe, debaty - program: Wizualizacja Programu Festiwalu | Śląski Festiwal Nauki KATOWICE (slaskifestiwalnauki.pl). 

Aby ułatwić dojazd i powrót ze ŚFN, od 9 do 11 grudnia pasażerowie będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów wszystkimi autobusami, tramwajami i trolejbusami ZTM. Wystarczy pobrać kupon ze strony Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii: SFN_kupon_ZTM (metropoliagzm.pl i w razie kontroli go okazać.

Ponadto 11 grudnia zapraszamy na stoisko mobilnościowe, które bardzo łatwo będzie można znaleźć, ponieważ nieopodal zaparkowane będą żółte Metrorowery oraz autobus elektryczny Solaris Urbino 12. 

Najnowsze informacje
Grafika: Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów
Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów

Po zakończeniu przebudowy pętli Chebzie i rozpoczęciu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Dworcowej w Rudzie Śląskiej, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty (25 maja) i obejmą ponad 10 linii tramwajowych.

Grafika: Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy
Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.