Metrolinia M11 połączy kolejne gminy z portem lotniczym. Wyruszy w trasę 30 lipca

Data publikacji: 27.07.2022

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia uruchamia kolejną linię metropolitalną – M11. Autobusy będą kursować na trasie Katowice – Wojkowice – Ożarowice. Linia rozpocznie funkcjonowanie od soboty, 30 lipca 2022 r.

Linia metropolitalna M11 będzie kursowała na trasie Katowice Sądowa – Wojkowice Park – Dobieszowice Skrzyżowanie – Pyrzowice Port Lotniczy – Siedliska Cargo.

M11 będzie stanowiła szybkie, regularne połączenie Ożarowic, Bobrownik i Wojkowic z Siemianowicami Śląskimi i Katowicami, jednocześnie zapewniając połączenie z Portem Lotniczym w Pyrzowicach.

W godzinach zmian pracowniczych zapewni również dojazd do terminala Cargo katowickiego lotniska. Ponadto będzie kursowała we wszystkie dni tygodnia, w dni robocze z częstotliwością co 60 minut, zaś w dni wolne co 120 minut.

Szczegóły w komunikacie ZTM: https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/2456/.

Metrolinie to dodatkowe połączenia autobusowe, cyklicznie uruchamiane od maja ubiegłego roku, które mają usprawnić poruszanie się komunikacją miejską po Metropolii. Docelowo wszystkich linii metropolitalnych ma być 32.

 

 

Najnowsze informacje
Grafika: Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM
Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM

Wraz z końcem roku szkolnego w komunikacji miejskiej Transport GZM zaczną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Dzięki wprowadzanym przez gminy i Zarząd Transportu Metropolitalnego zmianom m.in. łatwiej będzie dojechać do popularnych kąpielisk. Poza tym na atrakcje związane z transportem zbiorowym mogą liczyć miłośnicy zabytkowych pojazdów.

Grafika: Bezpłatny transport na Kierunek GZM
Bezpłatny transport na Kierunek GZM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ma już 9 lat, a także setki fantastycznych miejsc i ludzi, których warto poznać. 26, 27 i 28 czerwca będziemy obchodzić święto Metropolii.