Na Jimka najlepiej tramwajem

Data publikacji: 12.09.2023

Zarząd Transportu Metropolitalnego kolejny raz przygotował udogodnienia dla osób, które wybierają się na Stadion Śląski. Tym razem chodzi koncert „Jimek & Goście”, na który będzie można dojechać i z którego będzie można wrócić dodatkowymi tramwajami.

W ostatnich tygodniach ZTM często przygotowywał komunikacyjne udogodnienia dla osób uczestniczących w największych wydarzeniach muzycznych w regionie. Tak było m.in. w przypadku dwóch koncertów zespołu Rammstein i koncertu Andrei Bocellego na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a także w przypadku OFF Festivalu, który miał miejsce w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach. Teraz, tj. przy okazji zaplanowanego na najbliższą sobotę koncertu „Jimek & Goście”, będzie podobnie. 

W pobliże Stadionu Śląskiego najłatwiej będzie dojechać tramwajem. Przede wszystkim warto rozważyć skorzystanie z linii 0, 6 i 41. ZTM zaplanował na nich, zarówno przed koncertem, jak i po koncercie, uruchomienie dodatkowych kursów oraz realizację połączeń większymi niż na co dzień pojazdami. Tramwaje będą jeździć na trasie Katowice Plac Wolności/Brynów Centrum Przesiadkowe – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Batory Zajezdnia. 

Szczegółowe informacje dot. kursowania tramwajów i objazdów autobusów, wraz z mapą obrazującą przebieg linii, znajdują się już na stronie internetowej ZTM w zakładce Komunikaty. Zainteresowani mogą również zadzwonić na bezpłatną i czynną całą dobę infolinię (800 16 30 30). 

Przypominamy również o szeregu możliwości zakupienia biletu po i przed koncertem. Wśród nich są m.in. automaty biletowe. Osoby jadące pod Stadion Śląski od centrum Katowic mają takie urządzenia przy przystankach Katowice Sądowa, Katowice Piotra Skargi, Katowice Sokolska, Katowice Rondo, Katowice Dworzec, Katowice Rynek, Katowice Rynek/Teatr Śl./, Katowice Mikołowska i Katowice Aleja Korfantego. Natomiast osoby, które wybierają się na koncert od strony Chorzowa, mogą skorzystać z biletomatów znajdujących się przy przystankach Chorzów Rynek oraz Chorzów Batory Dworzec PKP. Dodatkowo, w dniu koncertu, wydłużone zostaną godziny otwarcia dwóch Punków Obsługi Pasażera. Lokale na Dworcu PKP oraz przy ul. Pocztowej w Katowicach będą czynne do godz. 20.

Szczególnie zachęcamy do zakupu biletów przez aplikacje mobilne. Elektroniczne wersje biletów są tańsze, ekologiczne,
i zakupić można je bardzo szybko. 

 

Najnowsze informacje
Grafika: Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów
Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów

Po zakończeniu przebudowy pętli Chebzie i rozpoczęciu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Dworcowej w Rudzie Śląskiej, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty (25 maja) i obejmą ponad 10 linii tramwajowych.

Grafika: Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy
Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.