Oferty pracy dla młodych specjalistów. Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej

Data publikacji: 27.04.2023

Podczas Dnia Otwartego i Dnia z Pracodawcą organizowanego przez Politechnikę Śląską przedstawicielki ZTM opowiedziały maturzystom i studentom o tajnikach pracy u organizatora transportu i o możliwościach rozwoju. Młodzi adepci transportu, inżynierii i logistyki dowiedzieli się m.in. gdzie szukać ofert pracy w ZTM oraz jak skorzystać ze staży i praktyk.

Na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej  w Katowicach pracodawcy spotkali się z maturzystami oraz ze studentami. Dzień Otwarty i Dzień z Pracodawcą stały się okazją do opowiedzenia o pracy w urzędzie zajmującym się organizacją transportu na obszarze ponad 50 gmin. Studenci kierunków z zakresu inżynierii, transportu, logistyki dowiedzieli się m.in. gdzie szukać ofert pracy w ZTM oraz jakie są jej korzyści. Z kolei maturzyści zachęceni zostali do składania podań na bezpłatne staże oraz praktyki, które pozwalają wiedzę teoretyczną przekuwać w konkretne korzyści dla mieszkańców.

Oprócz ZTM we wczorajszym Dniu Otwartym oraz Dniu z Pracodawcą wzięli udział m.in. PKP Cargo, Tramwaje Śląskie i Koleje Śląskie.

Dziękujemy za zaproszenie do udziału w wydarzeniu dr hab. inż. Piotrowi Folędze, prof. PŚ – dziekanowi Wydziału Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej.

Przypominamy, że oferty pracy w ZTM znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej. 

Najnowsze informacje
Grafika: Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów
Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów

Po zakończeniu przebudowy pętli Chebzie i rozpoczęciu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Dworcowej w Rudzie Śląskiej, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty (25 maja) i obejmą ponad 10 linii tramwajowych.

Grafika: Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy
Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.