Seniorom daliśmy się bliżej poznać [FILM]
Hala Arena Gliwice przez dwa dni gościła liczne grupy seniorów, dla których była to okazja do bliższego poznania z firmami i organizacjami, które oferują im specjalne usługi i udogodnienia.
We wtorek 8 i w środę 9 października w hali Arena Gliwice odbyła się pierwsza edycja targów „Silver Silesia”. Ich współorganizatorem została Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, która zaproponowała warsztaty ekologiczne, nawiązujące do hasła Metropolia bez plastiku. Swoje stoisko zorganizował również Zarząd Transportu Metropolitalnego. Chcieliśmy w ten sposób dać się poznać seniorom i podkreślić, że jest to dla nas ważna grupa społeczna, dla której wprowadziliśmy specjalną ofertę i liczne udogodnienia.
Na naszym stoisku przedstawialiśmy funkcjonalności w komunikacji miejskiej, które są dedykowane seniorom. Chodziło m.in. o informacje na temat: ulgowych bądź bezpłatnych przejazdów, systemu informacji pasażerskiej czy udogodnień technicznych, jakimi dysponuje tabor naszych przewoźników. Nasze materiały w prosty sposób miały pokazać, jak kupić bilet, zwłaszcza za pomocą elektronicznych kasowników, a także rozjaśnić starszym pasażerom, jak przebiega proces windykacji. Przedstawiciel działu kontroli biletów odpowiadał na pytania dotyczące funkcjonowania komunikacji, taryfy, obsługi karty miejskiej, natomiast pracownik naszego biura prasowego zachęcał do wyboru komunikacji miejskiej ZTM.
Pierwsza edycja targów zgromadziła seniorów w różnym wieku i z różnymi potrzebami, którym towarzyszył humor i otwarcie na dyskusję. Tych odbyło się całe mnóstwo. Organizatorzy już przewidują następne edycje wydarzenia. Dziękujemy wszystkim gościom oraz osobom, które pomogły nam w tym przedsięwzięciu.
Zapraszamy do oglądnięcia filmu, prezentującego krótkie podsumowanie dni targowych:
https://www.facebook.com/metropoliagzm/videos/2620549001330100/
realizacja: GZM
Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM
Wraz z końcem roku szkolnego w komunikacji miejskiej Transport GZM zaczną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Dzięki wprowadzanym przez gminy i Zarząd Transportu Metropolitalnego zmianom m.in. łatwiej będzie dojechać do popularnych kąpielisk. Poza tym na atrakcje związane z transportem zbiorowym mogą liczyć miłośnicy zabytkowych pojazdów.
Bezpłatny transport na Kierunek GZM
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ma już 9 lat, a także setki fantastycznych miejsc i ludzi, których warto poznać. 26, 27 i 28 czerwca będziemy obchodzić święto Metropolii.
Zmiana ustawień prywatności - akceptacja cookies