Zapraszamy do podróży w czasie zabytkowymi wagonami z lat 50.

Data publikacji: 30.06.2023

Do 24 września Pasażerowie mogą korzystać z Tramwajowej Linii Turystycznej 23, która kursuje pomiędzy przystankami Katowice Zawodzie Zajezdnia – Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia. Zabytkowymi wagonami z lat 50. można podróżować w niedzielę i w święta.

Wraz z Tramwajami Śląskimi i Klubem Miłośników Transportu Miejskiego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla fanów transportu. Bez specjalnych biletów, na podstawie Taryfy przewozu ZTM, można podróżować zabytkowymi wagonami z lat 50.: silnikowym typu N nr 1100 z 1953 roku i doczepnym typu 4ND nr 1263 z 1959 roku.

W zabytkowych wagonach nad bezpieczeństwem i wygodą czuwają konduktorzy, którzy są uprawnieni do kontrolowania biletów. Konduktorzy wydają także limitowane bilety pamiątkowe.

Oprócz wspominanych tramwajów Pasażerowie mogą korzystać również z historycznych wagonów 13N i 105N, które obsługują linię 23 w soboty i w niedzielę, święta oraz z nowoczesnych wagonów niskopodłogowych. Taka różnorodność taboru uatrakcyjnia Pasażerom podróż szczególnie do Parku Śląskiego, który w okresie wakacyjnym cieszy się sporą popularnością.

Aby sprawdzić, który kurs realizowany jest taborem zabytkowym, wystarczy wejść na stronę rj.metropoliaztm.pl, wybrać linię tramwajową 23, przystanek i godzinę interesującego nas kursu. 

Najnowsze informacje
Grafika: Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów
Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów

Po zakończeniu przebudowy pętli Chebzie i rozpoczęciu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Dworcowej w Rudzie Śląskiej, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty (25 maja) i obejmą ponad 10 linii tramwajowych.

Grafika: Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy
Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.