ZTM we wspólnej akcji z Policją. „Profilaktyczny głos drogowy” na katowickim rynku

Data publikacji: 24.10.2023

Dzisiaj funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, przedstawiciele innych służb porządkowych oraz pracownicy ZTM będą przypominać o tym, dlaczego trzeba nosić odblaski i jak zadbać o bezpieczeństwo. Na katowickim rynku zorganizowane zostaną edukacyjne gry, zabawy oraz konkursy.

 „Świeć przykładem – noś odblaski” to główne hasło akcji, która odbędzie się 24 października na katowickim rynku. W ramach wydarzenia organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Katowicach ZTM angażuje się na rzecz poprawy bezpieczeństwa, dlatego na uczestników wydarzenia czekać będą gry, konkursy i odblaskowe gadżety.

Zarząd Transportu Metropolitalnego co roku bierze udział w „Profilaktycznym głosie drogowym”, promując m.in. bezpieczne korzystanie z komunikacji miejskiej i bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Już dzisiaj na katowickim rynku oprócz stoiska ZTM będzie można spotkać ratowników medycznych, funkcjonariuszy Policji, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei, pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. 

 

Najnowsze informacje
Grafika: Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów
Zmodernizowana pętla w Rudzie Śląskiej Chebziu i zmiany w ruchu tramwajów

Po zakończeniu przebudowy pętli Chebzie i rozpoczęciu modernizacji torowiska wzdłuż ul. Dworcowej w Rudzie Śląskiej, wprowadzone zostaną liczne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Zaczną one obowiązywać od najbliższej soboty (25 maja) i obejmą ponad 10 linii tramwajowych.

Grafika: Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy
Juwenalia Śląskie 2024: Katowice uruchamiają bezpłatną linię autobusową na Trzy Stawy

Miasto Katowice oraz Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamiają specjalną linię na studenckie Juwenalia. Autobusy, oznaczone jako S1, będą kursować między przystankami Katowice Sądowa a Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy. Przejazdy będą bezpłatne.