Tymczasowa modyfikacja linii M109

Data publikacji: 04.11.2022

Zarząd Transportu Metropolitalnego, we współpracy z Urzędem Miasta Dąbrowa Górnicza, wprowadzi tymczasowo obowiązujące zmiany w trasie przejazdu linii metropolitalnej M109. Jej uruchomienie zostało zaplanowane na 10 listopada.

Decyzja o wdrożeniu dodatkowych, tymczasowych modyfikacji w pierwszym okresie funkcjonowania linii metropolitalnej M109, jest wynikiem zgłaszanych do ZTM przez pasażerów sugestii. Uwagi te dotyczyły obejmujących linie regularne zmian, które zostały zaplanowane przez dąbrowski magistrat.

Wprowadzenie tymczasowych modyfikacji na linii M109 będzie obejmować dodatkową obsługę wszystkich przystanków na trasie, m.in. w dzielnicy Strzemieszyce będą to np. Strzemieszyce Sławkowska, Strzemieszyce Krzyż, Strzemieszyce Przejazd Kolejowy II, Strzemieszyce Stacyjna.

Szczegółowe informacje o zaplanowanych zmianach zostaną opublikowane w zakładce Aktualności – Komunikaty.

Najnowsze informacje
Grafika: Bezpłatnie autobusem, tramwajem, czy trolejbusem? Wystarczy pobrać kupon
Bezpłatnie autobusem, tramwajem, czy trolejbusem? Wystarczy pobrać kupon

Uczestnicy niedzielnego meczu rozgrywanego pomiędzy drużynami Zagłębie Sosnowiec i Puszcza Niepołomice będą mogli bezpłatnie korzystać ze wszystkich połączeń komunikacji miejskiej organizowanej przez ZTM. Wystarczy mieć przy sobie bilet wstępu i specjalny kupon.

Grafika: Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Sosnowiec - sporo zmian w komunikacji tramwajowej
Katowice, Chorzów, Świętochłowice, Sosnowiec - sporo zmian w komunikacji tramwajowej

Początek kwietnia przyniesie szereg zmian w organizacji ruchu tramwajowego na trasach łączących Katowice i Chorzów, Katowice i Sosnowiec oraz Świętochłowice i Chorzów. W jednych miejscach ruch tramwajów zostanie wznowiony, w innych wstrzymany. Wszystko to związane jest z realizacją zadań inwestycyjnych prowadzonych przez spółkę Tramwaje Śląskie S.A.