Tymczasowa modyfikacja linii M109

Data publikacji: 04.11.2022

Zarząd Transportu Metropolitalnego, we współpracy z Urzędem Miasta Dąbrowa Górnicza, wprowadzi tymczasowo obowiązujące zmiany w trasie przejazdu linii metropolitalnej M109. Jej uruchomienie zostało zaplanowane na 10 listopada.

Decyzja o wdrożeniu dodatkowych, tymczasowych modyfikacji w pierwszym okresie funkcjonowania linii metropolitalnej M109, jest wynikiem zgłaszanych do ZTM przez pasażerów sugestii. Uwagi te dotyczyły obejmujących linie regularne zmian, które zostały zaplanowane przez dąbrowski magistrat.

Wprowadzenie tymczasowych modyfikacji na linii M109 będzie obejmować dodatkową obsługę wszystkich przystanków na trasie, m.in. w dzielnicy Strzemieszyce będą to np. Strzemieszyce Sławkowska, Strzemieszyce Krzyż, Strzemieszyce Przejazd Kolejowy II, Strzemieszyce Stacyjna.

Szczegółowe informacje o zaplanowanych zmianach zostaną opublikowane w zakładce Aktualności – Komunikaty.

Najnowsze informacje
Grafika: Rozwijamy się na wiosnę. Od 1 marca w Transport GZM nowe możliwości
Rozwijamy się na wiosnę. Od 1 marca w Transport GZM nowe możliwości

Z taryfy Transport GZM znikają dotychczasowe bilety 30-dniowe i „kolorowe” Metrobilety. Wszystkie bilety 30-dniowe zmienią się w Metrobilety, a każdy Metrobilet daje możliwość podróżowania również Kolejami Śląskimi i POLREGIO. Do tego dochodzi uruchomiony kilka dni temu Metrorower, z którego posiadacze wszystkich biletów okresowych mogą korzystać bez dodatkowych opłat przez 60 minut dziennie. Autobusami, tramwajami, trolejbusami, koleją i Metrorowerami.

Grafika: Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż
Masz bilet na mecz Zagłębia? Nie płacisz za podróż

Kibice, którzy wybierają się na mecze Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej.