Zmiana rozkładu jazdy linii autobusowej 51

Data publikacji: 14.11.2022

W związku z brakiem realizacji kursów ZTM wypowiedział kolejną umowę firmie A21. Organizator komunikacji znalazł już zastępstwo za wspomnianego przewoźnika, jednak konieczne jest wprowadzenie zmiany rozkładu jazdy linii 51.

Od 15 listopada obowiązywać będzie tymczasowy rozkład jazdy linii autobusowej 51. Zmiana obejmować będzie częstotliwość kursowania linii – do jednego kursu co godzinę. Jak zapewnia organizator komunikacji, cały czas trwają prace związane z podejmowaniem współpracy z firmami przewozowy, mającymi większe możliwości kadrowe.

Szczegółowe informacje można znaleźć w naszym komunikacie. 

Najnowsze informacje
Grafika: Mikołowska w obu kierunkach. Duże zmiany dla pasażerów w Katowicach
Mikołowska w obu kierunkach. Duże zmiany dla pasażerów w Katowicach

Od poniedziałku 31 sierpnia 2026 r. autobusy Transport GZM będą przejeżdżać pod wiaduktem przy ul. Mikołowskiej w Katowicach nie tylko w kierunku północnej części miasta, ale również w kierunku południowym. Dla pasażerów oznacza to wprowadzenie licznych zmian tras i rozkładów jazdy.

Grafika: Dodatkowe i bezpłatne połączenia na Memoriał Kamili Skolimowskiej
Dodatkowe i bezpłatne połączenia na Memoriał Kamili Skolimowskiej

23 sierpnia 2026 r. na Superauto.pl Stadionie Śląskim odbędzie się „Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej 2026”. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przygotowała dla uczestników i wolontariuszy bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. Dodatkowo uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa.