Zmiana rozkładu jazdy linii autobusowej 51

Data publikacji: 14.11.2022

W związku z brakiem realizacji kursów ZTM wypowiedział kolejną umowę firmie A21. Organizator komunikacji znalazł już zastępstwo za wspomnianego przewoźnika, jednak konieczne jest wprowadzenie zmiany rozkładu jazdy linii 51.

Od 15 listopada obowiązywać będzie tymczasowy rozkład jazdy linii autobusowej 51. Zmiana obejmować będzie częstotliwość kursowania linii – do jednego kursu co godzinę. Jak zapewnia organizator komunikacji, cały czas trwają prace związane z podejmowaniem współpracy z firmami przewozowy, mającymi większe możliwości kadrowe.

Szczegółowe informacje można znaleźć w naszym komunikacie. 

Najnowsze informacje
Grafika: Zmieni się lokalizacja Punktu Obsługi Pasażera w Gliwicach
Zmieni się lokalizacja Punktu Obsługi Pasażera w Gliwicach

Od 5 grudnia gliwicki POP będzie mieścił się w nowo otwartym Centrum Przesiadkowym. Pasażerowie w jednym miejscu będą mogli załatwić swoje sprawy i przesiąść się do wybranego środka transportu.

Grafika: Dla pasażerów dojeżdżających do Gliwic ZTM przygotował dodatkowe informacje
Dla pasażerów dojeżdżających do Gliwic ZTM przygotował dodatkowe informacje

3 grudnia, w związku z oddaniem do użytku Centrum Przesiadkowego w Gliwicach, na terenie tego miasta zmieni się funkcjonowanie ok. 50 linii autobusowych. Zarząd Transportu Metropolitalnego podkreśla, że wśród tych linii są także takie, których trasa wykracza poza Gliwice i z tego powodu z modyfikacjami powinni się zapoznać także mieszkańcy np. Knurowa, Pyskowic i Zabrza. Teraz, aby pasażerom z tych miast ułatwić korzystanie z komunikacji miejskiej, organizator transportu przygotował dodatkowe materiały informacyjne.