ZTM współgospodarzem konferencji Klubu Inżynierii Ruchu

Data publikacji: 20.05.2022

Jak organizować transport w 56 miastach? Jak działa Inteligentny System Transportowy w różnych częściach województwa śląskiego? Między innymi o tym dyskutowali wczoraj przedstawiciele ZTM i Klubu Inżynierii Ruchu w czasie konferencji poświęconej komunikacji w miastach.

Podczas spotkania swoje wystąpienia zaprezentowali dyrektorzy Zarządu Transportu Metropolitalnego, członek zarządu GZM Grzegorz Kwitek oraz przedstawiciele miast. Dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska opowiedziała o wyzwaniach związanych z integracją trzech organizatorów transportu. -  Cieszę się, że mogliśmy podzielić się naszymi doświadczeniami i wymienić spostrzeżeniami. To budujące, kiedy możemy opowiadać o tym, co zrobiliśmy i jak wiele pomysłów mamy jeszcze w zanadrzu - mówi dyrektor ZTM Małgorzata Gutowska.

Oprócz kwestii związanych z integracją, goście z Klubu Inżynierii Ruchu mogli posłuchać również m.in. wystąpienia dyrektora ZTM ds. przewozów Aleksandra Soboty o liniach metropolitalnych, dyrektora ds. administracyjnych Krzysztofa Dzierwy, który omówił między innymi kwestie związane z dostępnością i społeczną odpowiedzialnością oraz dyrektora ds. kontrolingu Adama Sujkowskiego, mówiącego o mechanizmach finansowania i rozliczania przewozów.

W ZTM gościli także przedstawiciele miast, którzy opowiedzieli o działaniu Inteligentnego Systemu Sterowania w Tychach, Częstochowie i w Chorzowie.

Konferencja zakończyła się wspólną debatą podsumowującą oraz zwiedzaniem siedziby Zarządu Transportu Metropolitalnego, podczas którego pracownicy ZTM zaprezentowali działanie dyspozytorni Centralnego Zarządzania Ruchem, infolinii, biletomatów, kasowników oraz omówili działanie systemu BusMan. 

Najnowsze informacje
Grafika: Zobacz, jak korzystać z komunikacji miejskiej ZTM / Дізнайтесь, як користуватися громадським транспортом ZTM
Zobacz, jak korzystać z komunikacji miejskiej ZTM / Дізнайтесь, як користуватися громадським транспортом ZTM

31 maja kończy się możliwość korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej dla obywateli Ukrainy, którzy w lutym przekroczyli granicę. Już teraz podpowiadamy, gdzie kupić bilet i jak korzystać z komunikacji miejskiej Zarządu Transportu Metropolitalnego. Після 31 травня припиняється можливість користування безкоштовним міським громадським транспортом для громадян України, які перетнули кордон у лютому. Інформуємо, де можна купити проїзний квиток і як користуватися міським громадським транспортом ZTM (Транспортного управління агломерації).

Grafika: Od 25 czerwca dwie nowe Metrolinie. Znikną przesiadki na trasie Pyskowice- Tarnowskie Góry
Od 25 czerwca dwie nowe Metrolinie. Znikną przesiadki na trasie Pyskowice- Tarnowskie Góry

Nowa linia metropolitalna M107 zapewni przez cały tydzień regularne, bezpośrednie połączenie Pyskowic i Zbrosławic z Tarnowskimi Górami. Druga emka – M105 będzie kursować na trasie Gliwice, Pyskowice oraz Knurów.