Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne

Data publikacji: 18.04.2019

Dla wszystkich mieszkańców Metropolii, którzy w czasie świąt pozostają sami, a chcieliby ten czas spędzić wśród innych osób, Fundacja Wolne Miejsce w Niedzielę Wielkanocną organizuje Metropolitalne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych 2019. Odbędzie się ono w Katowicach, a swoim patronatem objęło je czternaście miast należących do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Aby ułatwić dojazd na miejsce, Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamia w tym dniu cztery specjalne, bezpłatne linie autobusowe.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Niedzielę Wielkanocną, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Organizowane jest dla wszystkich, którzy w tym czasie czują się samotni i chcą spędzić śniadanie w gronie innych osób. Wydarzenie ma rangę metropolitalną, a dodatkowe linie autobusowe, uruchomione przez Zarząd Transportu Metropolitalnego umożliwią bezpieczny dojazd na miejsce. Pasażerowie mogą skorzystać z czterech linii: S4, S5, S6, S7, które przejadą przez kilkanaście miast, zapewniając transport mieszkańcom m.in. Zabrza, Rudy Śląskiej, Świętochłowic, Chorzowa, Piekar Śląskich, Bytomia, Chorzowa, Dąbrowy Górniczek, Będzina, Czeladzi, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Mysłowic i oczywiście Katowic. Z linii tych można korzystać bezpłatnie.

Najnowsze informacje
Grafika: Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM
Nad wodę i w podróż w czasie. Rusza wakacyjna oferta Transport GZM

Wraz z końcem roku szkolnego w komunikacji miejskiej Transport GZM zaczną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Dzięki wprowadzanym przez gminy i Zarząd Transportu Metropolitalnego zmianom m.in. łatwiej będzie dojechać do popularnych kąpielisk. Poza tym na atrakcje związane z transportem zbiorowym mogą liczyć miłośnicy zabytkowych pojazdów.

Grafika: Bezpłatny transport na Kierunek GZM
Bezpłatny transport na Kierunek GZM

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia ma już 9 lat, a także setki fantastycznych miejsc i ludzi, których warto poznać. 26, 27 i 28 czerwca będziemy obchodzić święto Metropolii.