Mikołaj w tramwaju

Publication date: 06.12.2023

6 grudnia na torach naszych miast pojawi się specjalny tramwaj, w którym będzie można spotkać Mikołaja! Jak co roku zaprzęg reniferów dostanie kilka godzin odpoczynku, a Mikołaj będzie jeździł wyjątkowym tramwajem, pozując do zdjęć i rozdając prezenty na przystankach.

Dzisiaj jeden tramwaj Mikołaja wyruszy z zajezdni w Gliwicach i będzie kursował po terenie górnośląskiej części sieci tramwajowej. Drugi rozpocznie swoją trasę w zajezdni w Będzinie i będzie obsługiwał głównie zagłębiowską część sieci, choć w jednym z kursów zawita też do Katowic.

Mikołaja będzie można spotkać w tramwaju między godziną 13:00 a 19:00. Ze szczegółami akcji można zapoznać się na stronie www.tramwajeslaskie.eu.

News
Graphics: Większa elastyczność, wydłużony czas ważności biletów. Transport GZM z nową ofertą
Większa elastyczność, wydłużony czas ważności biletów. Transport GZM z nową ofertą

Od 1 stycznia 2026 roku pasażerowie Transportu GZM skorzystają z nowej, bardziej elastycznej oferty biletowej. Zmiany obejmą bilety 90-minutowe oraz te z oferty „Podróż Start/Stop”. Nowe wersje biletów zapewnią jeszcze większą swobodę korzystania z autobusów, tramwajów i trolejbusów w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Ceny pozostaną bez zmian.

Graphics: W Sosnowcu autobusy i tramwaje znowu wracają na stałe trasy
W Sosnowcu autobusy i tramwaje znowu wracają na stałe trasy

Przejazd pod wiaduktem kolejowym przy ul. Piłsudskiego w Sosnowcu ponownie zostanie otwarty. 13 grudnia autobusy i tramwaje wrócą na swoje stałe trasy. Zmiany obejmą 22 linie tramwajowe i autobusowe, które przebiegają przez 8 miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.