Reklama w ZTM

Data publikacji: 25.08.2020

OBSŁUGUJEMY 56 MIAST I GMIN
ZRZESZONYCH W GÓRNOŚLĄSKO-ZAGŁĘBIOWSKIEJ METROPOLII i gmin ościennych

Zarząd Transportu Metropolitalnego w liczbach

...
ZTM to prawie 500 linii komunikacji miejskiej
...
W trasę codziennie wyrusza 1500 pojazdów
...
Połączenia obsługiwane są  na ok. 7000 przystankach
...
Codziennie z naszych usług korzysta około
1 000 000 pasażerów
...
20 000 000
to liczba wyświetleń naszej strony www każdego miesiąca
...
Nasze pojazdy przejeżdzają codziennie
ponad 352 000 km

 

Z komunikacji miejskiej codziennie korzystają tysiące osób. Każdego dnia prawie tysiąc pięćset autobusów, tramwajów i trolejbusów kursuje po swoich trasach, przewożąc pasażerów po całym obszarze GZM. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą reklamową. Oferujemy wynajem powierzchni na pojazdach, rewersie biletów papierowych, umożliwiamy publikację artykułów sponsorowanych na naszej stronie internetowej.

Kontakt: reklama@metropoliaztm.pl, tel. 32 74 38 403, 32 74 38 503.

Reklama na biletach

...


Zupełnie nowa forma reklamy na terenie GZM! Oferujemy możliwość nadrukowania reklamy na rewersie jednorazowych biletów papierowych. Cieszą się one nadal ogromnym zainteresowaniem wśród pasażerów, miesięcznie sprzedaje się ich kilka milionów sztuk. Twoja informacja może trafić bezpośrednio do setek tysięcy klientów. Nowy, atrakcyjny wzór biletu papierowego może służyć jako efektywny nośnik informacji reklamowej.

 

Dlaczego warto umieścić swoją reklamę na bilecie ZTM?

 • szeroki zasięg odbiorców - GZM obejmuje prawie 1/3 obszaru całego województwa śląskiego. Miasta należące do Metropolii zamieszkuje połowa wszystkich mieszkańców województwa,
 • bilety są przechowywane przez czas podróży, dlatego pasażerowie mają sporo czasu, aby się im przyjrzeć,
 • reklama na biletach to świetny sposób, aby rozreklamować wydarzenie, usługi, firmę i zyskać nowych odbiorców,
 • reklama równie skuteczna zarówno dla małych firm, jak i dla dużych korporacji,
 • bilety papierowe często są zbierane przez kolekcjonerów, co daje gwarancję długofalowej realizacji Twojej reklamy.

Reklama na www

...

Zarząd Transportu Metropolitalnego oferuje również nową usługę reklamową – możliwość zamieszczania artykułów reklamowych na stronie www.metropoliaztm.pl. Strony internetowe Zarządu Transportu Metropolitalnego wyświetlane są miesięcznie 20 000 000 razy. Ze stron ZTM korzystają zarówno mieszkańcy miast GZM, przyjezdni z innych województw, jak i turyści zagraniczni. Jeśli chcesz się wyróżnić na tle innych oraz pokazać szerokiemu gronu odbiorów, oferujemy Ci możliwość umieszczenia publikacji w formie artykułu sponsorowanego w dziale "Najnowsze informacje".

Dlaczego warto umieścić swoją reklamę na naszej stronie?

 • szeroki zasięg odbiorców,
 • ograniczona liczba reklam na stronie,
 • nieograniczony zasięg - możliwość dotarcia do każdego zakątka świata,
 • reklama równie skuteczna dla małych firm, jak i dla dużych korporacji.

 

REKLAMA NA DWORCU W TARNOWSKICH GÓRACH


Zarząd Transportu Metropolitalnego w trosce o potrzeby oraz oczekiwania klientów stara się nieustannie poszerzać zakres świadczonych usług reklamowych. Poprzez wykorzystanie dostępnych elementów systemu komunikacyjnego przygotowaliśmy rozwiązanie, które pozwoli w szybki i prosty sposób dotrzeć do szerokiego grona odbiorców w każdym przedziale wiekowym. Przystanek oraz dworzec autobusowy to miejsce, gdzie pasażerowie w oczekiwaniu na przyjazd swojego pojazdu automatycznie skupiają się na zamieszczonych w pobliżu informacjach. Dlatego właśnie reklamodawcy tak bardzo cenią sobie reklamę umieszczoną w gablotach, wiatach przystankowych też na innych nośnikach na dworcach i centrach przesiadkowych. W związku z tym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, proponujemy zarówno tradycyjne kampanie plakatowe, jak i możliwość wyświetlania krótkich filmików w multimedialnym kiosku oraz na ekranie LCD w poczekalni dworca autobusowego w Tarnowskich Górach. Takie formy reklamy to doskonały sposób na wypromowanie praktycznie każdej usługi bądź produktu.

Dlaczego warto umieścić reklamę na proponowanych przez nas nośnikach?

 • masowy zasięg,
 • duża częstotliwość - utrwalony przekaz reklamy,
 • elastyczna forma - dogodny wybór spośród oferowanych lokalizacji,
 • możliwość dotarcia do ludzi podróżujących komunikacją miejską, poruszających się pieszo lub po prostu będących w centrum miasta,
 • są to nośniki najczęściej oświetlone, dzięki czemu zapewniają bardzo dobrą widoczność reklamy zarówno w dzień jak i w nocy.                       

Reklama na pojazdach

...

Zarząd Transportu Metropolitalnego oferuje również usługi reklamowe, poprzez wynajem powierzchni na pojazdach. Dzięki takiej formie reklamy, pojazdy staną się doskonałymi ruchomymi nośnikami Twojego przekazu. Oklejanie pojazdów kursujących przez wiele godzin po zatłoczonych ulicach miast każdego dnia to idealny sposób na dotarcie do potencjalnych odbiorców. Użytkownicy arterii miejskich znacznie częściej zapoznają się z treścią reklamy na autobusach, niż na przydrożnych billboardach. Każdego dnia nawet setki tysięcy osób, będą mogły zapoznać się z Twoją reklamą w drodze do i z pracy, jadąc na zakupy lub po prostu poruszając się ulicami miast na obszarze GZM.

 • Dotrzyj do szerokiej grupy docelowej,
 • Steruj siłą kampanii, wybierając odpowiednią liczbę pojazdów,
 • Relatywnie niski jednostkowy koszt dotarcia do odbiorców.

POZOSTAŁE możliwości REKLAMOWE

Zarząd Transportu Metropolitalnego świadczy usługi oferując także inne możliwości reklamowe. Podobnie jak w pozostałych segmentach naszej oferty, proponujemy klientom możliwość zaprezentowania swojej marki, produktu oraz wszelkich oferowanych usług poprzez m.in. bezpośrednie akcje promocyjne w pojazdach. Oferta w tym zakresie jest bardzo szeroka, a jej poszczególne formaty poddawane są nieustannej ewolucji. Przede wszystkim jesteśmy otwarci na kreatywne propozycje współpracy oraz dostosowanie oferty pod indywidualne preferencje klienta. Zapraszamy zatem do kontaktu i owocnej współpracy.

Przed złożeniem oferty prosimy zapoznać się z „Regulaminem realizacji usług reklamowych”. Aktualna szczegółowa oferta powierzchni reklamowych - reklama@metropoliaztm.pl Wybór oferty odbywa się w trybie opisanym w „Regulaminie realizacji usług reklamowych”, ceny podane w cenniku są cenami minimalnymi. Wszystkie dodatkowe koszty związane z zaprojektowaniem, przygotowaniem, wykonaniem, umieszczeniem i usunięciem reklamy należą do zobowiązań Zamawiającego.